VEEB

Algus

Kõik algab kohtumisest. Sul on idee ja meil on hästi palju küsimusi. Mida paremini sa oma ettevõtet kirjeldada oskad, seda sujuvamalt meie teineteisemõistmine läheb. Selleks võid end juba ette valmistada.

Mõtle, kuidas kirjeldaksid oma ettevõtet paari sõnaga lapsele ja põhjalikult eksperdile? Kes on sinu valdkonnas tugevad tegijad ja miks sa neist positiivselt eristud? Milliseid sõnumeid tahad edastada ja milliseid hoiakuid tekitada? Kelle veebilehed on sulle eestist ja välismaalt silma jäänud? Ja muidugi, mis on sinu veebilehe peamine eesmärk?

Veebiarhitektuur

Veebiarhitekt on see, kes koostab sinu lehele UX-disaini. Hästi läbimõeldud UX suunab sinu külastaja täpselt sinna, kuhu sa tahad ta viia. Arhitekt mõtleb läbi kõik teekonnad, mida su külastaja läbib; nupud, mida ta vajutab; lehed, kuhu ta maandub. Ja vaatab, et külaline ära ei eksiks. Külastaja jällegi tunneb, justkui oleks ta ise oma valikud teinud. Win-win.

Nii sünnib wireframe – õrn skelett sinu lehest.

Tekst

Veebicopy‘il on üks oluline tunnus. Lühikesed laused. Keskmine veebilugeja suudab tähelepanu hoida 8 sekundit ja siis ta kaob. Tõenäoliselt loeb ta rohkem, kui oled kasutanud

  • pealkirju
  • tsitaate
  • nimekirju

Ärgem unustagem ka veebimaailma geomeetriareeglit: tekst ei tohi olla liiga pikk ega liiga lai.  Tekst peab sobituma disaini. Ja tähemärke ei tohi jääda ei puudu ega üle.

Kuid mis kõige olulisem – tekst peab lugejat kõnetama. Keerulistest asjadest lihtsalt rääkima. Tegudele kutsuma. Ja kui hästi läheb, siis ka inspireerima!

Disain

Hakkame disainima! On sul logo, värvid ja fontid olemas? Kui ei ole, siis alustame sealt. Loome moodboardi, skitseerime logo ja paneme paika sinu ettevõtte visuaalse identiteedi. Alles nüüd võime veebilehte kujundama minna.

Disainer võtab aluseks loodud UXi ja värvib selle peale UI. UI-disainer on see, kes oskab arvestada just veebile omaste tingimustega. Ta teab, mida tähendab visuaalne hierarhia: milliseid nuppe teha värviliseks ja milliseid pealkirju suureks. Ta teab, kui lai peab olema tekst või mõtleb, milliseid animatsioone on vaja lisada.

Kui tahad, võime neid reegleid muidugi murda – et oleks veidi sürrim.

Arendus

See on etapp, kus disainikavand reaalselt toimivaks leheks. Ega me keegi täpselt ei tea, mida õhinal arendaja teeb, aga ühel hetkel on sul:

  • Onepager, keerukas koduleht või e-pood
  • See on ehitatud platvormile, kus saad kergelt muudatusi teha
  • Seda võid vaadata mis tahes ekraanilt ja see näeb ikka hea välja
  • See on kergesti leitav Google‘i ja teistes otsingumootorites

Ja muidugi testime, et enne suurt avapidu kõik töötaks!

Koolitus

Me ei jäta sind üksi. Kui koduleht on valmis, viime läbi ühe korraliku koolituse. Õpetame, kuidas veebilehte korras hoida: laadida üles pilte ja tekste või sisestada tooteid veebipoodi.

Koolitus kestab paar tundi ja lähtub sellest, mida täpsemalt soovid õppida. Ja kui tahad, et võtaksime hooldamise täielikult enda peale, oleme ka selleks valmis. Meie poole võid täna ja homme alati pöörduda.